Na een week zonder wedstrijden maar met trainingen reist een fitte selectie van Virtus u18 op 19 november vol goede moed af naar een van de mede concurrenten (om een plek in de felbegeerde ´Final 4´) Black Eagles. Zonder Arjen maar met gelegenheid coach Hans Verhoeven. Na een goede en intensive warming-up kan de wedstrijd gestart worden met de volgende spelers: Ton-Niels-Rick-Pim-Sebastiaan. Black Eagles opent de score en staat na 3 minuten voor met 4-0. Onze aanval loopt nog niet zoals hij zou moeten maar door een pick and rol van Rick en Sebastiaan kan de eerst genoemde ook de score voor Virtus openen. Het is duidelijk geworden dat Black Eagles niet onder een heel hoog percentage schiet en vooral hun inside speler aanspeelt die overigens 31 punten weet te scoren. De thuisploeg weet door veel aanvallende rebounds bal bezit te houden en zo in dit kwart 21 punten te scoren. Virtus is iets te ‘lief’ voor de tegenstander en maakt wel de laatste 4 punten van het kwart door Pim en Corneel na een mooie drive. 21-16
Coach Hans wijst ons op het feit dat we niet agressief genoeg spelen en er wel wat meer pit in kan. Dit werkt want de defence staat als een huis en aanvallend komen wij ook beter uit de verf. Het koppel Pim en Rick lijkt goed te werken vandaag en weet via prachtige pick and rol spelletjes vaak het net te vinden. Omdat Sebastiaan en Dolf heersen onder het bord komt Black Eagles het begin van dit kwart niet aan bod! Ton en jorn geven de guard lijn goed druk en de guard weet soms niet wat hij met de bal moet. Het is onze verdiensten dat Black Eagles heel veel Turnovers maakt. De score wordt nog wat opgevoerd en zo gaan we rusten met een positieve stand van 29-31.
Na de pauze werd er weer verder gespeeld en als we door zouden gaan als de 1e helft, ging het volgens ons wel goed komen. Maar dan moest iedereen scherp zijn en geen meter ruimte geven in de bucket aan hun scorende center. Maar helaas weet hij de eerste 12! punten van het kwart te scoren van Black Eagles. Gelukkig blijft onze aanvals motor lopen en na scores van Pim, Rick en 2 prachtige fast-breaks van Jorn blijft Virtus bij. De laatste 3 minuten weet Black Eagles hun center niet meer te vinden en dat zorgt ervoor dat na 3 kwarten een minimale voorsprong op de borden staat van 48-49.
Het laatste kwart zou dus cruciaal worden voor de winst. Boyd laat de bal het werk doen en is scherp in de help-side defence! Gelukkig is ons antwoord op de center daar! Door goed agressief toestappen kan de center zijn drive niet meer maken en kunnen wij lekker snel spelen en onze punten scoren. Sebastiaan scoort na een zelf gepakte rebound en staat lekker te spelen. De eerste 4 minuten weet Black Eagles maar 4 punten te scoren en spelen wij lekker ons spelletje wat we willen spelen. Mede daardoor staan we met 52-59 voor halverwege dit laatste kwart! Je kunt zien dat wij echt een team zijn geworden en voor elkaar door het vuur willen gaan! Vanaf onze bank word er fanatiek mee gedaan en dit leidt tot resultaat en positief en leuk spel van Virtus. Helaas weten wij tussen de 6e en laatste minuut niet te scoren en Black Eagles loopt weer in! Met nog 1 minuut te gaan staat de thuisploeg weer voor met 3 punten! Time- outs over en weer in de laatste minuut! Wij spelen ons spelletje en Rick scoort met 42 seconden te gaan een krijgt een bonus vrijeworp mee. 1 punt achterstand. Helaas wordt deze gemist. Hun aanval wordt in de kiem gesmoord en Pim wordt gestopt met een fout dus krijgen wij 2 vrijeworpen met 14 sec. te gaan. Na weer een time-out van Virtus is Pim zeer koelbloedig en scoor beide vrijeworpen. Time- out voor BE. Zei willen hun heersende center aan spelen maar die laat de bal door de vingers glippen en Jorn duikt op de bal of zijn leven er vanaf hangt! Hij heeft hem tepakken en krijgt een fout mee dat betekend vrije worpen! Beide worden koelbloedig gemaakt en Virtus staat 3 punten voor met 6 seconden te spelen. BE gaat voor de 3 punter maar die word keurig verdedigd door Virtus! De rebound pakken wij en kunnen de wedstrijd uitdribbelen. Een geweldig feest volgt bij de bank!
Boys we hebben laten zien door verschrikkelijk hard voor elkaar te werken we ver kunnen komen! Complimenten aan iedereen! De jongens die vandaag wat minder hebben gespeeld zijn er goed mee om gegaan en die minuten komen zeker nog wel! Na de wedstrijd kregen we een welverdiend Biertje van sponsor Johan en Digna en die ging er natuurlijk prima in!
Scores:
P. Faasse: 28, R. Verhoeven: 25, J. Van de Hoek: 7, S. Kolijn: 5, C. Nederveen 2, T. Visser: 0, B.Branderhorst: 0, D. Baggerman: 0, T. Van Leeuwen 0, N. Baggerman: 0