De Werkendamse basketballers van Virtus hebben afgelopen zaterdag een gevoelige tik uitgedeeld tegen concurrent Black Eagles. In een prima wedstrijd trok het team van Edwin Dekkers terecht aan het langste eind. Beide teams voerden de ranglijst aan met ieder 6 verliespunten en de winnaar zou voorlopig alleen op de 1e plaats staan. De Werkendammers waren compleet en zaten direct goed in de wedstrijd. Patrick Both en Jasper van Houwelingen zorgden voor 0-4 alvorens Black Eagles de eerste score van de wedstrijd liet aantekenen. Met een driepunter van Arjen van de Wiel en een score van de uitblinkende Niels Plieger werd het na 5 minuten 4-9 maar Black Eagles haakte vlot aan. Virtus bleef echter een kleine voorsprong houden en na het eerste kwart bedroeg de tussenstand 14-17. Het tweede kwart bleven beide teams in de buurt van elkaar. De verdediging zat aan beide kanten goed dicht en het was moeilijk om te scoren. Virtus controleerde de wedstrijd en wachtte geduldig op haar kansen. De Werkendammers stonden het hele kwart voor en bepaalden de ruststand op 27-33.
Na de rust een ander spelbeeld. Black Eagles besloot om een zone-verdediging neer te zetten en Virtus was van slag. De Werkendammers leden enkele malen balverlies en Black Eagles kroop naderbij. Dit kwart werd dan ook verloren met 18-12 en na het derde stond er een tussenstand van 45-45 op het bord. Het laatste kwart zette Black Eagles vanaf de vrije-worp lijn Virtus voor het eerst in de wedstrijd op achterstand. Jasper van Houwelingen knalde er nog een driepunter in en bij 50-50 kwam het keerpunt in de wedstrijd. De fanatiek coachende Edwin Dekkers spoorde zijn team aan om de ruimte aan de zijkant beter te benutten en Virtus vond eindelijk openingen in de verdediging van Black Eagles. In no-time sloegen de Werkendammers weer een gat en liepen uit naar 50-58. Een time-out van de Eagles-coach mocht niet meer baten. De Werkendammers waren los en straften het balverlies van hun tegenstander vakkundig af. Met 3 driepunters in de laatste 2 minuten werd de genadeklap uitgedeeld en de marge vergroot naar 14 punten. Ruim voor tijd moest Black Eagles dan ook erkennen dat er deze avond tegen dit Virtus geen punten te pakken waren. Een dubbele overwinning, waarmee het verlies van 4 punten in de thuiswedstrijd weggewerkt is. Mochten beide teams aan het eind van de rit namelijk gelijk eindigen, is het onderling resultaat in het voordeel van de Werkendammers.
Komende zaterdag speelt Virtus weer een thuiswedstrijd tegen de West Brabant Giants uit Bergen op Zoom. Aanvang van de wedstrijd is 20.00 uur.